/ Blog

Pora na kolor!

Moda na szarości, panujące w pomieszczeniach od kilku sezonów powoli zanika. Niektórzy są już znudzeni bezbarwnymi wnętrzami, a szarość ich po prostu przytłacza. To samo dotyczy bieli i beżowych barw ziemi. Klientom sklepów z artykułami dekoracyjnymi już nie wystarczają tak zwane neutralne barwy i coraz częściej odważnie sięgają po dekoracje z mocnymi i intensywnymi kolorami, wyrazistymi wzorami.

Powracają więc do łask rolety, zasłony, firany, obrusy i poduszki z dużymi, barwnymi kwiatami, z intensywnie zielonymi liśćmi, albo rdzawymi i czerwonymi, w jesiennych barwach. Nie łączki, delikatne gałązki, tylko odważne, wyraziste wzory, stylizowane lub naturalne.

Inna sprawa, że ulubione dotychczas szarości, beże lub biele stanowią doskonałe tło dla mocnych, kontrastowych barw. Nie namawiam więc do przemalowania ścian, skuwania kafelków i zrywania dębowych np. podłóg! Ale jeśli opatrzyła nam się kuchnia w beżach lub szarościach, albo laboratoryjnej bieli, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zawiesić w oknie barwną roletę, zasłonę lub firanę w kolorowe kwiaty, motyle, albo folkowe wzory. To samo dotyczy salonu. A tutaj mamy większe pole do popisu, bo można dodatkowo ożywić kanapę barwnymi poduszkami, na stole położyć kolorowy obrus.

Nie bójmy się kolorów! W czasie nadchodzącej jesieni, a potem zimy będą na nas działać ożywczo, regenerująco i wprowadzą pozytywny klimat.

Czytaj także: