/ Blog

Motyw drewna na dekoracjach

Jeżeli planując aranżację wnętrz w swoim domu i chcesz inspirować się naturą, proponujemy bogate galerie dekoracji z motywami drewna. Wzory z drewnem i deskami wyglądają niezwykle efektownie zarówno na zasłonach z nadrukiem, firanach z nadrukiem, obrusach czy poduszkach.

Deski drewniane, prezentowane np. na zasłonach z nadrukiem, mają wygląd tych z recyklingu. Słoje, sęki czy pęknięcia wyglądają jak przebarwione pod wpływem czasu, powietrza i słońca. Na niektórych motywach, drewno na zasłonach jest poddane szybkiej i jakby niedbałej renowacji: pobielone, ledwie przetarte. I to właśnie determinuje ich urodę i niebanalny wygląd.

Motyw takich właśnie desek, na obrusach z nadrukiem, idealnie wkomponowuje się zarówno w industrialne otoczenie, jak i w pomieszczenia w stylu boho, folk, morskim, skandynawskim czy prowansalskim. Deski lubią naturalny kamień, ekologiczne tkaniny, przede wszystkim z lnu, dekoracyjne suche gałęzie i kwiaty, proste meble.

Zasłony z motywem drewna to coś dla pań, ale i panów. Faceci nie znoszą tzw. kobiecych kolorów (róż i tp), falbanek, koronek i buduarowych klimatów. Natomiast szare, popielate, grafitowe, brązowe, a nawet czarne kolory, a takie mają deski na naszych zasłonach z motywem drewna, to jest właśnie to, co może przypaść do gustu również panom. No i jak powszechnie wiadomo, panowie nie przepadają za zasłonami i firankami, ale rolety z motywem drewna – jak najbardziej. Podobnie jak kanapa ozdobiona poduszkami z motywem drewna.

Zapraszamy do naszych galerii, gdzie znajdziecie wspaniałe dekoracje z motywem drewna

Czytaj także: