Dekoracje z wielkanocnym nadrukiem

Jeżeli szukacie sposobu na podkreślenie świątecznej atmosfery i stworzenie wielkanocnego klimatu w swoim domu, proponujemy piękne wielkanocne dekoracje z nadrukiem. Poduszki lub zasłony z wielkanocnym motywem odmienią Wasz dom i nadadzą mu świątecznego klimatu.

Poduszki z wielkanocnym motywem

W Wielkanoc jajko występuje w roli głównej. I to nie tylko na świątecznym stole, ale również jako motyw wszelkich dekoracji. Nie mogło go więc zabraknąć na poduszkach wielkanocnych, które znacząco podkreślają charakter tych świąt.

Jajka wielkanocne są wyjątkowo wdzięcznym motywem. Nie występują bowiem tylko w banalnym, mało wyrazistym kolorze bieli i jasnego beżu, ale potrafią również jako pisanki mienić się wszystkimi barwami i pięknymi wzorami. Na poduszkach z wielkanocnym motywem mamy więc widoczne pisanki malowane w folklorystyczne pasiaste szlaczki z wzorami geometrycznymi, malowane w żywe, wiosenne kolory. Pisanki są zarówno drobne, jak i duże, wielkości strusiego jaja.

Wielkanoc kojarzy nam się nie tylko z jajkiem. Na poduszkach wielkanocnych jest wiele rysunków z kurczakami, zajączkami, tymi siedzącymi i kicającymi, z baziami i motylkami. Te akcesoria wiosny wrysowane są również w motyw jajka. Wiele poduszek z wielkanocnym motywem ma wzory w pisanki i zajączki, pisanki i kurczaki, pisanki i motyle.
Wszystkie są piękne, wiosenne, a ułożone na kanapie, czy fotelu podkreślają charakter Świąt Wielkanocnych.

Zasłony wielkanocne

Na zasłonach wielkanocnych jest bardzo wiele rysunków charakterystycznych dla tego święta. W naszej galerii mamy motywy pisanek, kurczaków, kogutów, zajączków, bazi wierzbowych, a nawet delikatnych listków. Pisanki są rysowane luzem lub zebrane w wiklinowych koszyczkach. Nie brakuje również rysunków wykluwających się z jajka kurczątek.
Kolory zasłon są również wiosenne, pastelowe, lub białe z delikatnym rysunkiem. Są też zasłony z wielkanocnym motywem o jednolitym kolorowym tle, np. w kolorze świeżej wiosennej trawy.

Jeżeli chcecie podkreślić świąteczny klimat w swoim domu, warto udekorować dom zasłonami wielkanocnymi, przygotowanymi właśnie na tę okazję. Podkreślają charakter świątecznego śniadania w gronie rodziny i bliskich i mają tyle kolorów, że łatwo je dopasować do wystroju pomieszczenia.

Zobacz galerię poduszek wielkanocnych oraz zasłon z wielkanocnym motywem

Czytaj także:
18.09.2017

Dekoracje pałacowe

Określenie „pałacowe wnętrze” nie jest jednolite i nie koniecznie należy przez to rozumieć, że dekoracje są ciężkie, trochę przytłaczające, ciemne, pluszowe. Pałace były przecież w różnych stylach, od prze… baroku po lekki, klasycystyczny.

06.09.2017

Kraty i kratki

Zarówno duże kraty, jak i drobne kratki i pepitki, to wzory ponadczasowe. Występują we wszystkich kulturach. Na tą małą kratkę, czarno-białą pepitkę Anglicy mówią „psi ząb”, Francuzi – „kurza stopka”, a Hiszpanie – pestka, czyli właśnie pepita. Ten charakterystyczny czarno-biały wzór był ulubionym motywem Coco Chanel.

17.07.2017

Motywy drewna

Natura w czystej postaci to nie tylko fauna i flora. To również kamień i drewno, w przeróżnych gatunkach, kolorach i konfiguracjach. Natura wykazała się w tym temacie ogromną wyobraźnią, a my czerpiemy z niej inspiracje do dekorowania wnętrz.