/ Blog

Blog

18.10.2019

Pora na kolor!

Moda na szarości, panujące w pomieszczeniach od kilku sezonów powoli zanika. Niektórzy są już znudzeni bezbarwnymi wnętrzami, a szarość ich po prostu przytłacza. To samo dotyczy bieli i beżowych barw ziemi. Klientom sklepów z artykułami dekoracyjnymi już nie wystarczają tak zwane neutralne barwy i coraz częściej odważnie sięgają po dekoracje z mocnymi i intensywnymi kolorami, wyrazistymi wzorami.

04.08.2019

Wprowadzamy barwy i wzory

W  naszych mieszkaniach na dobre zadomowiły się różne odcienie szarości i na razie nic nie wskazuje na to, żeby ta moda miała się ku końcowi. Mamy więc w kolorze od stalowego do gołębiego łazienki, kuchnie (z betonowymi blatami), ściany w pokojach i meble. Popielate są zasłony, firany, rolety. 

03.01.2019

Skandynawskie klimaty

Moda na styl skandynawski w naszych domach i mieszkaniach ma się dobrze i nic nie wskazuje na to, żeby zbliżała się ku końcowi. Modne są szarości, błękity biele, które dekoratorzy wnętrz radzą „ocieplać” kolorowymi dodatkami, najlepiej w tym samym stylu. Takich dodatków nie mogło oczywiście zabraknąć na Dekoali. Zasłony, firany, rolety, obrusy i poduszki skandynawskie są inspirowane sztuką ludów północy i wspaniale uzupełnią

19.12.2018

Styl vintage

Nieprzemijająca moda na historię, powoduje, że coraz więcej osób zaczyna się nią interesować. Stąd też zainteresowanie stylem vintage nie tylko w modzie, w muzyce, ale i w dekoracjach. Wśród wielu proponowanych przez Dekoalę kategorii, znajdziecie m.in. poduszki, obrusy, zasłony, firany i rolety w tym stylu.

28.11.2018

Idą Święta

Jak co roku o tej porze rozpoczął się wielki wyścig świąteczny. Sklepy, media, firmy wysyłkowe zasypują nas swoją gigantyczną ofertą, a my praktycznie nie mamy możliwości się przed nią bronić. Ale czy my chcemy dać jej odpór? Badania rynku wykazują, że mimo corocznych narzekań, lubimy to świąteczne zamieszanie i chętnie buszujemy w sklepach i w internecie, żeby zorientować się w trendach i propozycjach.

10.02.2018

Poduszki, poduszeczki

Poduszki, poduszeczki, poduchy. Powróciła moda na te  użyteczne i ozdobne przedmioty. Same poduszki jako takie  sprawdzają się w każdym wnętrzu, czy to w pokoju urządzonym w stylu mieszczańskim, dworkowym lub pałacowym, jak i w oszczędnym, nowoczesnym wnętrzu, skandynawskim lub prowansalskim. Wszystko zależy od wzoru na poduszce.