Poduszki, poduszeczki

Poduszki, poduszeczki, poduchy. Powróciła moda na te  użyteczne i ozdobne przedmioty. Same poduszki jako takie  sprawdzają się w każdym wnętrzu, czy to w pokoju urządzonym w stylu mieszczańskim, dworkowym lub pałacowym, jak i w oszczędnym, nowoczesnym wnętrzu, skandynawskim lub prowansalskim. Wszystko zależy od wzoru na poduszce.

czytaj więcej

Azjatyckie wzory

Daleki Wschód, czyli zachodnia i południowa Azja była i jest dla każdego z nas krainą tajemniczą, pełną magii, a więc interesującą i pociągającą. W XIX wieku w Europie trwała nieustająca moda na chińskie i japońskie dekoracje. Co ambitniejsze i bogate oczywiście damy urządzały wnętrza w stylu orientalnym.

czytaj więcej

Styl vintage

Nieprzemijająca moda na historię, powoduje, że coraz więcej osób zaczyna się nią interesować. Stąd też zainteresowanie stylem vintage nie tylko w modzie, w muzyce, ale i w dekoracjach. Wśród wielu proponowanych przez Dekoalę kategorii, znajdziecie m.in. poduszki, obrusy, zasłony, firany i rolety w tym stylu.

czytaj więcej

Dekoracje pałacowe

Określenie „pałacowe wnętrze” nie jest jednolite i nie koniecznie należy przez to rozumieć, że dekoracje są ciężkie, trochę przytłaczające, ciemne, pluszowe. Pałace były przecież w różnych stylach, od prze… baroku po lekki, klasycystyczny.

czytaj więcej

Kraty i kratki

Zarówno duże kraty, jak i drobne kratki i pepitki, to wzory ponadczasowe. Występują we wszystkich kulturach. Na tą małą kratkę, czarno-białą pepitkę Anglicy mówią „psi ząb”, Francuzi – „kurza stopka”, a Hiszpanie – pestka, czyli właśnie pepita. Ten charakterystyczny czarno-biały wzór był ulubionym motywem Coco Chanel.

czytaj więcej

Idą Święta

Jak co roku o tej porze rozpoczął się wielki wyścig świąteczny. Sklepy, media, firmy wysyłkowe zasypują nas swoją gigantyczną ofertą, a my praktycznie nie mamy możliwości się przed nią bronić. Ale czy my chcemy dać jej odpór? Badania rynku wykazują, że mimo corocznych narzekań, lubimy to świąteczne zamieszanie i chętnie buszujemy w sklepach i w internecie, żeby zorientować się w trendach i propozycjach.

czytaj więcej

Skandynawskie klimaty

Moda na styl skandynawski w naszych domach i mieszkaniach ma się dobrze i nic nie wskazuje na to, żeby zbliżała się ku końcowi. Modne są szarości, błękity biele, które dekoratorzy wnętrz radzą „ocieplać” kolorowymi dodatkami, najlepiej w tym samym stylu. Takich dodatków nie mogło oczywiście zabraknąć na Dekoali. Zasłony, firany, rolety, obrusy i poduszki skandynawskie są inspirowane sztuką ludów północy i wspaniale uzupełnią czytaj więcej


Świąteczny czas

Przedświąteczne porządki to nie wszystko, aby godnie przygotować nasz dom na Święta Bożego Narodzenia. Kupujemy zwykle kilka sztuk nowych bombek, jakiś stroik do wieszania i na tym kończy się nasza inwencja. A można przecież zrobić o wiele więcej! Dekoala ma do zaoferowania mnóstwo artykułów dekoracyjnych w swojej świątecznej ofercie. A więc świąteczne zasłony, firany i rolety, świąteczne obrusy i poduszki. Wszystkie w pięknych kolorach i wzorach, kt czytaj więcej

Jesień

Złociste, rude, brązowe, czerwone, purpurowe. Te wszystkie barwy jesieni mamy już za oknem, na skwerach, w parku, w lesie. Tylko niestety pogoda nie sprzyja spacerom i jest obawa, że nie w pełni wykorzystamy tą piękną porę roku. Niektórzy czekają na nią cały rok, bo rzeczywiście jest urokliwa i niepowtarzalna. Warto ją zaprosić do naszych wnętrz i nie wychodząc z domu, mieć te cudowne barwy na wyciągnięcie ręki. Tym bardziej, że jest w czym wybierać.

czytaj więcej

Paski, paseczki

Wzór w paski to graficzna prostota, totalny minimalizm. Tylko tyle i aż tyle. Paski, paseczki, pasemka i cętki. Można je zastosować wszędzie: na poduszkach, obrusach, roletach, zasłonach i firanach. Pasują zarówno do wnętrz tradycyjnych, jak i do loftów. Są po prostu wzorem idealnym i ponadczasowym.

czytaj więcej

©2020 Zawartość platformy sprzedażowej jest chroniona przez polskie prawo autorskie i prawo własności intelektualnej.
Jeżeli masz uwagi do sklepu lub masz pomysł na jego usprawnienie, skontaktuj się z nami.